Znęcał się nad konkubiną, trafił pod policyjny dozór

20.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #dozór policyjny   #znęcanie się   #przemoc   #okonek   

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 32-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Okonku, po tym jak jego partnerka powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy psychicznej i fizycznej. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 32-latek wobec swojej konkubiny. Jak ustalili mundurowi mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką, ośmieszał ją, krytykował,wyzywał i szarpał. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 32-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Art. 207 Kodeksu Karnego 

§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. 

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 

Pamiętajmy, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.


To może Cię także zainteresować:
Miał narkotyki i jechał pod ich wpływem
Wypadkowa niedziela w powiecie złotowskim
Licealiści szkolili się na strzelnicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze