Złotowska policjantka biegnie po kolejne trofea

16.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #sport   #bieg   #złotów   

Post. Monika Kapera, na co dzień policjantka Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wzięła udział w dwóch prestiżowych biegach przełajowych. Zawodniczka zajęła w nich bardzo wysokie lokaty. Zdobyła m.in. I miejsce w miejscowości Hutki-Kanki, gdzie 5 października odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Dzień później w Kokotku pod Lublińcem podjęła kolejne biegowe wyzwanie w ramach Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych, czyli XXI biegu o „Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Startując w Reprezentacji Komendanta Głównego Policji wspólnie z koleżankami i kolegami z innych jednostek organizacyjnych Policji w klasyfikacji drużynowej stanęła na najwyższym stopniu podium, zaś w klasyfikacji indywidualnej kobiet zajęła IV miejsce.

 

W miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy 5 października br. odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w Biegu Przełajowym im. sierż. Załogi. Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 250 zawodników reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Dla zawodników przygotowano trasę zlokalizowaną na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi. W zależności od kategorii biegacze pokonywali trasy o długości 10,8 km, 7,2 km i 3,6 km. Głównym celem zawodów jest uczczenie pamięci sierżanta Grzegorza Załogi, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania czynności służbowych. Wśród Pań reprezentujących Straż Graniczną, Straż Miejską, Straż Pożarną, Lasy Państwowe i Policję najszybsza okazała się post. Monika Kapera.

Następnego dnia post. Monika Kapera wspólnie z koleżankami i kolegami z innych jednostek organizacyjnych Policji z terenu całego kraju wchodzącymi w skład Reprezentacji Komendanta Głównego Policji uczestniczyła w XXI „Biegu o Nóż Komandosa”, im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego czyli Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyło blisko 900 biegaczy z wszystkich formacji mundurowych, ale tą ciężką trasę udało się ukończyć 763 osobom. Wszyscy biorący udział w tym bardzo trudnym i wymagającym biegu startują ubrani w mundur i wysokie buty służbowe, w których pokonują łąki, leśne dukty, piaszczyste długie podbiegi. Policyjni biegacze wygrali w klasyfikacji drużynowej mężczyzn i kobiet zdobywając po raz trzeci z rzędu dla Policji tytuł Mistrzów Polski Służb Mundurowych. W kategorii kobiet policjantka złotowskiej jednostki zajęła IV miejsce.

 

To może Cię także zainteresować:
10. urodziny Fundacji Złotowianka
Zlekceważyli przepisy - stracili prawo jazdy
100 krokusów na 100 lecie odzyskania Niepodległości

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze