Złote Gody w Krajence

07.10.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#złote gody   #jubileusz   #małżeństwo   #krajenka   

Uroczysta msza święta, spotkanie w sali ślubów Urzędu Gminy i Miasta Krajenka z burmistrzem Stefanem Kitelą, proboszczem krajeńskiej parafii ks. Grzegorzem Fabiszakiem, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, członkami rodzin, a także toast, życzenia, kwiaty i medale... Tak wyglądał Jubileusz par małżeńskich, które obchodziły swoje Złote Gody.

 

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 11, w sobotę, 6 października 2018 roku w kościele pw. św. Anny w Krajence, w którym ks. Grzegorz Fabiszak odprawił mszę św. w intencji Jubilatów. Ponadto Jubilaci otrzymali specjalne dyplomy - życzenia i błogosławieństwo od biskupa diecezji bydgoskiej ks. Jana Tyrawy. Na zakończenie mszy na trąbce odegrany został utwór Ave Maria wywołując łzy wzruszenia.

Po mszy św. uroczystość kontynuowano w sali ślubów Urzędu Gminy i Miasta Krajenka, gdzie sześć par (z ważnych przyczyn nie mogli przybyć na spotkanie Państwo: Leokadia i Marian Kasznia, Teresa i Zdzisław Gola, Kazimiera i Jan Wypych) odebrało z rąk burmistrza medale “Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznawane przez Prezydenta RP. Medale odebrały następujące pary: Gertruda i Edmund Jedut, Brygida i Piotr Kokowscy, Krystyna i Marian Kowalczyk, Krystyna i Lucjan Pisiałek, Urszula i Wacław Ratajczyk, Elżbieta i Lech Stępień.

Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń i gratulacji, a także tradycyjnego szampańskiego toastu i wspólnego odśpiewania „Sto lat”. Oprawę muzyczną zapewnił Przemysław Szulc.

 

To może Cię także zainteresować:
Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń
Kierował po narkotykach, w aucie miał amfetaminę
Policjanci zatrzymali sprawców zniszczenia ogrodzenia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl | foto: krajenka.pl

Komentarze