Zawody Hosso FCC – Najtwardszy Strażak Ochotnik

02.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #strażak   #zawody   #osp lotyń   #okonek   

W Białogardzie 29 lipca po raz trzeci zorganizowano zawody Hosso Firefighter Combat Challange Białogard – Najtwardszy Strażak Ochotnik 2017. Na starcie stanęło ponad 50 strażaków-ochotników z całego regionu.

 

Formuła zawodów była podobna jak w ubiegłym roku. Przewidywała połączenie dwóch najcięższych dyscyplin pożarniczych: TFA i FCC. Zamiast wejścia na wieżę druhowie mieli za zadanie zwinąć odcinek W-75, a następnie umieścić go w skrzyni, następnie przykręcić pyszczek do prądownicy. Reszta toru wyglądała identycznie jak w FCC: przesuwanie 72 kg sztaby 4 kg młotem, slalom, przeciągnięcie linii wężowej, strącenie celu i ewakuacja. Wszystkie te konkurencje, zawodnicy musieli wykonywać w pełnym umundurowaniu specjalnym i sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Jak zaznacza organizator i sędzia główny Marcin Rynkiewicz, tor dobrze odwzorowuje pracę strażaka.

Druhowie z OSP Lotyń którzy w tym roku zaprezentowali swoje umiejętności w Białogardzie to: K. Kopkiewicz, Ł. Rzadkiewicz, T. Błaszkiewicz, P. Jaskółka-Stanisz, P. Padło. Druhowie rywalizowali w wszystkich kategoriach od startów indywidualnych, przez tandemy i sztafetę, która jak się później okazała była najlepszym naszym występem, i gdyby nie pkt karne dociągnęła by nas do półfinałów, a może i dalej… O podium otarł się też Tandem Pawła i Tobiasza oraz Tandem MIX Patrycji z Tobiaszem. Z tegorocznych występów strażacy z OSP Lotyń wracają bez podium ale z większym doświadczeniem.

 

To może Cię także zainteresować:
Spotkanie emerytów i rencistów pożarnictwa
Wypadek drogowy na DW188
Wypadek dwóch osobówek na drodze krajowej nr 11

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: osplotyn.pl | foto: osplotyn.pl / M. Błaszkiewicz

Komentarze