Zatrzymany nietrzeźwy kierujący bez uprawnień

12.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kolizja   #kierowca   #nietrzeźwy   #jastrowie   

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jastrowiu w trakcie wykonywania czynności na miejscu kolizji drogowej zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu radomskiego. Mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości nie posiadając ponadto uprawnień do kierowania, spowodował kolizję drogową. Dodatkowo okazało się, że 24-letni mieszkaniec gminy Pionki jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Dochodziła północ, kiedy patrol z Komisariatu Policji w Jastrowiu otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Jastrowiu przy ul. Roosevelta. W zdarzeniu brały udział dwa samochody: citroen i fiat. Sprawcą zdarzenia drogowego okazał się niemający uprawnień kierowca citroena, 24-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzania wydanego przez Sąd Rejonowy w Opolu celem odbycia kary pozbawienia wolności. Już po krótkiej rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że może on być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu w organizmie.

24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Złotowie, gdzie spędzi kilka miesięcy. Mężczyzna odpowie również przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu co najmniej 3 letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, grzywna nie mniejsza niż 5 tysięcy złotych oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

 

To może Cię także zainteresować:
Jechał ponad 100 km/h - stracił uprawnienia do kierowania
Zatrzymano kobietę która uprawiała i posiadała narkotyki
Nietrzeźwa i bez uprawnień wiozła dzieci bez fotelików

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze