Zatrzymani z narkotykami

14.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #narkotyki   #zatrzymany   #złotów   

Dwa dni wystarczyły złotowskim policjantom aby zatrzymać dwóch mieszkańców Złotowa, posiadających narkotyki. Pierwszy złotowianin posiadał marihuanę. U kolejnego ujawniono i zabezpieczono amfetaminę. Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

 

Monitorując środowisko przestępcze policjanci uzyskali informacje dotyczące 21-letniego mężczyzny. Bazując na zebranych informacjach funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy faktycznie mężczyzna zajmuje się przestępczym procederem. 

Ich podejrzenia się potwierdziły. 13 stycznia br. podczas przeszukania jego mieszkania stróże prawa znaleźli torebkę z suszem roślinnym o wadze ponad 32 gramów. Badanie narkotesterem wykazało, że były to środki odurzające w postaci marihuany. Zaskoczony wizytą policjantów mężczyzna przyznał, że narkotyki posiadał na własny użytek. 

Kolejnego dnia policjanci służby kryminalnej zauważyli mężczyznę, który wyraźnie chciał uniknąć spotkania z mundurowymi, kiedy zorientował się, że jest obserwowany nagle zawrócił i zaczął iść w przeciwnym kierunku. Przyczyna nietypowego zachowania mieszkańca Złotowa wkrótce się wyjaśniła. Policjanci w kieszeni 30-latka ujawnili woreczek z zawartością amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany.

21-latek oraz 30-letni mężczyzna usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków. Według obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze krajowej w okolicach Lędyczka
Nieletni sprawcy kradzieży zatrzymani na gorącym uczynku
Pożar budynku przy trasie kolejowej Złotów-Zakrzewo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Złotów

Komentarze