Zakrzewo pobiło rekord!

14.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wośp   #finał   #zbiórka   #pieniądze   #dzieci   #pomoc   #szpital   #zakrzewo   

W Zakrzewie, podobnie jak w całym kraju, zagrała jedyna i niepowtarzalna orkiestra – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Wielkie granie, dosłownie i w przenośni, rozpoczęło się już o godz. 11:00, kiedy to w hali widowiskowo-sportowej rozbrzmiał pierwszy gwizdek w turnieju piłki nożnej dzieci. Finał imprezy tradycyjnie już zorganizowano w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. dra Bolesława Domańskiego w Zakrzewie, gdzie mieściła się również siedziba sztabu WOŚP. Program wydarzenia był bogaty i różnorodny: były występy muzyczne dzieci, zespołu Asta Luna, swoje stanowisko przygotowali Krajniacy, Złotowski Klub Amazonek, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przedstawiło symulator jazdy samochodem, były pokaz pierwszej pomocy przy zaangażowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej, występy zespołu trębaczy myśliwskich, stanowisko z narzędziami piśmienniczymi plus lekcje kaligrafii, stoisko wizażystki czy też porady związane z dietą i zdrowym stylem życia.

Była kawa, herbata, ciasto i przygotowane przez KGW Osowiec przysmaki; podczas finału zorganizowano również kiermasz oraz różnorodne aukcje – dochód oczywiście w całości zasilił konto Wielkiej Orkiestry. W tym roku dla osób, które nie lubią nosić przy sobie gotówki, była również możliwość płatności kartą. Finał WOŚP zakończyło symboliczne światełko do nieba.

W tym roku orkiestra zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. WOŚP skupiła się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. 

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zakrzewie po przeliczeniu środków poinformował, iż udało się zebrać 15 tys. zł co oznacza, że ubiegłoroczny rezultat został poprawiony o kwotę nieomal 4 tys. zł.


To może Cię także zainteresować:
O drogach z władzami powiatowymi
Centrum Idei Rodła z dofinansowaniem
Pożar budynku przy trasie kolejowej Złotów-Zakrzewo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zakrzewo.org.pl / Fot. PSP Zakrzewo

Komentarze