Z rowerzystami o bezpieczeństwie

07.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #rowerzysta   #rower   #bezpieczeństwo   #złotów   

Z początkiem lipca w ramach akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo" w Złotowie policjantka Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii mł. asp. Olimpia Gapińska spotkała się z uczestnikami rajdu rowerowego. Była to wyśmienita okazja by przypomnieć cyklistom zasady prawa o ruchu drogowym dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo" ma na celu:

- promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa rowerzystów w ruchu drogowym

- uzmysłowienie rowerzystom, zarówno najmłodszym, jak i osobom pełnoletnim, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych

- dbanie o stan techniczny roweru oraz jego wyposażenie obowiązkowe

- promowanie jazdy w kasku i kamizelce odblaskowej

- poszanowanie innych uczestników ruchu

- edukowanie świadomości kierujących samochodami, rowerzystów oraz pieszych w kwestii zagrożeń w relacjach wzajemnych

- promowanie jazdy na rowerze jako alternatywnego środka transportu.

Sukcesywnie na drogach powiatu złotowskiego realizowane są działania kontrolno-prewencyjne „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", które ukierunkowane są na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do tej właśnie grupy uczestników ruchu drogowego, ale też bacznie przyglądaj się czy piesi i kierujący jednośladami nie łamią zasad i przepisów ruchu drogowego. Wszystko po to by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz fakt, że jako pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego także są zobowiązani do przestrzegania prawa.

 

To może Cię także zainteresować:
Kolejny wypadek na drodze krajowej
Zabezpieczono alkohol i wyroby tytoniowe bez akcyzy
Tragiczny w skutkach wypadek na DK nr 11

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze