Z promilami i bez uprawnień kierował motorowerem

03.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #motorower   #promile   #alkohol   #krajenka   

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 18-letni motorowerzysta, którego wczoraj, 2 lipca zatrzymali Policjanci z Komisariatu Policji w Krajence. Ponadto młody mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

Brak wyobraźni i zdrowego rozsądku - tak można podsumować zachowanie mieszkańca gminy Złotów, który mając ponad promil alkoholu w organizmie wsiadł na motorower marki Romet. Kilka minut przed przed północą krajeńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem. Mężczyzna jechał tzw. „wężykiem”.

Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy, okazało się, że przyczyną takiego stylu jazdy jest stan nietrzeźwości kierowcy. 18-latek prowadził bowiem pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo w trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że młody kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne. 18-latek odpowie także za wykroczenie kierowania bez uprawnień zagrożone wysoką karą grzywny. Teraz młody mężczyzna, który niespełna dwa miesiące wcześniej świętował 18 urodziny poniesie surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

 

To może Cię także zainteresować:
Zlekceważyli przepisy - stracili prawo jazdy
Złote Gody w Krajence
Bezpieczeństwo najmłodszych przede wszystkim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze