Wyróżnienia dla młodych sportowców podczas sesji Rady Powiatu

25.02.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #sesja   #złotów   

Środowa sesja Rady Powiatu Złotowskiego rozpoczęła się miłym akcentem. Starosta Ryszard Goławski oraz jego zastępca Daniel Sztych serdecznie pogratulowali młodym sportowcom z powiatu złotowskiego wybitnych osiągnięć sportowych.

 

Podczas Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu, mieszkanka naszego powiatu Klaudia Adamek zajęła I miejsce w finale biegu na 60 m, uzyskując wynik 7,46 sek. i bijąc tym samym własny rekord życiowy.

Kolejni sportowcy z sukcesami to Karol Jasiński i Gracjan Hyl, którzy podczas II Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych w Spale zdobyli złote medale w skoku wzwyż w swoich kategoriach wiekowych. Nasi młodzi sportowcy trenują pod okiem Pana Andrzeja Wawruszaka i pod opieką Pana Stanisława Rumińskiego.

Paulina Król mieszkanka Krajenki i uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie może się pochwalić znaczącymi sukcesami, jakie ta odnosi w dyscyplinie karate. W 2016 roku podczas XII Mistrzostw Polski w Karate Fudokan wywalczyła trzecie miejsce w fukugo i trzecie miejsce w kumite klasycznym juniorek. Udział w XIV Mistrzostwach Wielkopolski też okazał się być dla niej owocny – Paulina zajęła drugą lokatę w kumite i drugą lokatę w fukugo. Start w Międzynarodowym Turnieju Europa Ronin Cup to kolejne miejsce na podium, tym razem najwyższe. Zawodniczka zwyciężyła w kumite point.

Z uwagi na powyższe sukcesy Zarząd Powiatu Złotowskiego zdecydował się przyznać Paulinie Król półroczne stypendium sportowe. Wniosek taki postawił Prezes Stowarzyszenia Satori Mariusz Gawlik.

 

To może Cię także zainteresować:
Pracowite ferie z Lepszą Perspektywą Zawodową
Prewencyjnie wśród złotowskich przedszkolaków
Gala Sportu 2017 w Jastrowiu

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska | foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze