Wypadkowa niedziela w powiecie złotowskim

04.06.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #tragedia   #tory   #szynobus   #auto   #zderzenie   #skórka   #krajenka   #okonek   

2 czerwca 2019 r. na terenie powiatu złotowskiego odnotowano dwa wypadki drogowe.

 

Pierwsze zgłoszenie o godz. 15.17 odnosiło się do zderzenia samochodu osobowego na przejeździe kolejowym w miejscowości Skórka z autobusem szynowym – szynobusem na linii kolejowej Piła-Chojnice. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z jednostek ratowniczo-gaśniczych z Piły i Złotowa oraz dwie najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych. Przybyłe na teren akcji jednostki ochrony przeciwpożarowej podjęły działania ratownicze związane z wdrażaniem procedur kpp i wykonywaniem dostępu do osób poszkodowanych – następnie przybyły zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon dwóch osób podróżujących samochodem osobowym. W działaniach uczestniczyły zastępy PSP ze Złotowa i Piły, jednostki OSP Krajenka, Augustowo-Głubczyn, PRM, Policja, Służba Ochrony Kolei oraz komisja wypadkowa PKP. 

Kolejne zdarzenie odnotowano o godz. 22.14, na drodze krajowej nr 22 na odcinku Lędyczek-Podgaje. Samochód osobowy uderzył w przydrożny słup napowietrznej linii energetycznej średniego napięcia. W pojeździe pozostawała jedna osoba poszkodowana – w związku z charakterem zdarzenia, uszkodzeniem w/w linii, całość realizowanych działań ratowniczych na bieżąco koordynowano ze służbami energetycznymi, następnie po potwierdzeniu wyłączenia zasilania energetycznego, wykonano dostęp do poszkodowanej osoby z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych i przekazano służbom medycznym. 

W działaniach uczestniczyły zastępy KP PSP Złotów, jednostki OSP Okonek, Lędyczek, Pog. Energetyczne, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz służby Policji.


To może Cię także zainteresować:
Miał narkotyki i jechał pod ich wpływem
Licealiści szkolili się na strzelnicy
Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie:kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia KP PSP Złotów

Komentarze