Wypadek drogowy na trasie Lipka - Sępólno Krajeńskie

09.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #auto   #lipka   

W dniu 8 października 2017 r. o godz. 4.56 do Stanowska Kierowania Komendanta Powiatowego za pośrednictwem Stanowiska Analizowania i Prognozowania Zagrożeń w Pile, wpłynęła informacja o wypadku drogowym w okolicach miejscowości Lipka, na drodze powiatowej w kierunku Sępólna Krajeńskiego.

 

Według zgłoszenia w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy, który uderzył w przydrożne drzewo, w pojeździe pozostały poszkodowane osoby. Niezwłocznie na miejsce działań zadysponowano dwie najbliższe jednostki OSP KSRG (Lipka, Zakrzewo) oraz zastęp ze złotowskiej JRG. Pierwszy KDR potwierdził treść zgłoszenia, dwie nieprzytomne osoby pozostały w samochodzie, w celu ich ewakuacji zaszła konieczność wykorzystania narzędzi hydraulicznych, dodatkowo poza pojazdem znajdowała się kolejna osoba z obrażeniami, której niezwłocznie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, czwarta osoba poszkodowana również z obrażeniami znajdowała się w jednym z pojazdów, które zatrzymały się na miejscu działań. Prowadzone działania ratownicze umożliwiły wydobycie osób ze zniszczonego wraku pojazdu i sukcesywnie wszystkie cztery osoby w wieku ok. 19-20 lat, zostały przekazane przybywającym zespołom ratownictwa medycznego. Dalsze działania obejmowały zabezpieczenie terenu akcji na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych przez służby Policji. Łącznie w trwających blisko trzy godziny działaniach ratowniczych zaangażowane były trzy zastępy OSP (16 strażaków), jeden zastęp PSP (6 strażaków) oraz Zastępca Dowódcy JRG, trzy zespoły ratownictwa medycznego ze Złotowa, Jastrowia, Sępólna Krajeńskiego oraz cztery patrole Policji.

 

To może Cię także zainteresować:
Odpowie za posiadanie narkotyków
Policjanci podsumowali 2017 rok
Spotkanie emerytów i rencistów pożarnictwa

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / opracował: mł. kpt. Krzysztof Olczak, str. Maciej Palacz

Komentarze