Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Lipce

04.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #gaz   #wybuch   #lipka   

29 kwietnia o godz. 20.02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Lipce. Na miejsce zdarzenia zadysponowano niezwłocznie zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie oraz najbliższe jednostki OSP.

 

Po dojeździe i rozpoznaniu potwierdzono, że w wyniku ulatniania się gazu propan-butan z butli 11kg w obiekcie doszło do eksplozji i w konsekwencji do pożaru. Mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie przed dojazdem służb ratowniczych nie odnosząc obrażeń. 

Działania jednostek Straży Pożarnej polegały na podjęciu działań gaśniczych w wyniku, czego pożar został ugaszony, ewakuowano butle z gazem propan-butan, poddano je następnie chłodzeniu w wyznaczonym miejscu, doraźnie zabezpieczono całość budynku. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa także konstrukcja budowlana obiektu. Czynności dochodzeniowe prowadzi Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wspólnie z Policją i biegłym z zakresu pożarnictwa. 

W trwających blisko trzy godziny działaniach ratowniczych zaangażowanych było 40 strażaków z KP PSP Złotów w tym grupa operacyjna w składzie Komendant Powiatowy PSP i z-ca D-cy JRG a także członkowie OSP Lipka, OSP Batorowo, OSP Zakrzewo, OSP Głomsk przy wsparciu Policji, służb Pogotowia Energetycznego, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz władz samorządowych Gminy Lipka.To może Cię także zainteresować:
Pożar kotłowni i dachu przy zakładzie produkcyjnym
Policjanci eskortowali ciężarną kobietę do szpitala
OSP w Krajence ma 130 lat

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze