Włamywacz recydywista trafił do aresztu

02.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #zatrzymany   #złodziej   #kradzież   #więzienie   #złotów   

Złotowscy kryminalni zatrzymali 32-latka podejrzewanego o dokonanie serii włamań do pomieszczeń piwnicznych, gospodarczych, garaży i innych budynków na terenie powiatu złotowskiego. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, w tym m.in. dwa markowe rowery oraz znacznej wartości sprzęt budowlany. Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów zagrożonych karą do 15 lat pozbawienia wolności.

 

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej w dniu 27 września br., złotowscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Złotowa podejrzewanego o dokonanie licznych włamań na terenie gminy Złotów. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych, którzy w jego mieszkaniu znaleźli przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym m.in. dwa markowe rowery górskie, markowy sprzęt budowlany, elektronarzędzia oraz profesjonalną wiatrówkę z lunetą optyczną. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. 

Mężczyzna już usłyszał 12 zarzutów, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. W trakcie prowadzonych czynności dochodzeniowych policjanci ustalili również, że zatrzymany 32-latek odpowiedzialny jest za kilka innych przestępstw. W styczniu 2019 roku na terenie Złotowa dokonał kradzieży samochodu marki Audi A6, który został odzyskany przez policjantów. Na początku września br., mężczyzna włamał się także do domu jednorodzinnego, gdzie pod osłoną nocy po wyważeniu drzwi ukradł kasetkę z zawartością pieniędzy oraz sprzęt elektroniczny. Pokrzywdzony oszacował wówczas straty na kwotę blisko 17 tysięcy złotych. Śledczy ustalili, również, że 32- latek odpowiedzialny jest za uszkodzenie samochodu marki Nissan Murano, który ukradł z garażu, a następnie uszkodzony odstawił w miejsce kradzieży. 

Intensywna praca śledczych i zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dwóch kradzieży, ośmiu kradzieży z włamaniem do budynków, przywłaszczenia oraz zniszczenia mienia, których 32-latek dopuścił się na terenie powiatu złotowskiego w okresie od listopada 2018 roku do września 2019 roku. W trakcie przeszukania jego mieszkania część skradzionych przedmiotów odzyskano. Wkrótce trafią do swoich właścicieli. 29 września br., Sąd Rejonowy w Złotowie przychylił się do wniosku Policji o zastosowanie wobec zatrzymanego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 

Za popełnienie ujawnionych przestępstw grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na to, że podejrzany ma na koncie wyroki za podobne przestępstwa, grozi mu do 15 lat więzienia. Pokrzywdzeni przestępczą działalnością młodego mężczyzny oszacowali swoje straty na ponad 50 tysięcy tys. złotych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze powiatowej w Czyżkowie
W Złotowie migali na rekord
Debata Społeczna z mieszkańcami Gminy Tarnówka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze