Wjechała w beczkowóz, wioząc koleżankę na egzamin

07.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #auto   #kierowca   #krajenka   

6 listopada br. w godzinach porannych 20-letnia mieszkanka Złotowa jadąc trasa W-188 w kierunku Piły uderzyła samochodem w tył prawidłowo jadącego beczkowozu. 20-latka wiozła 19-letnią pasażerkę na... egzamin na prawo jazdy.

 

6 listopada br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło około godziny 08:30 na drodze W- 188 pomiędzy Krajenką a Żeleźnicą, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Policjanci Komisariatu Policji w Krajence, którzy udali się na miejsce kolizji drogowej ustalili, że 20-letnia mieszkanka Złotowa, kierująca samochodem osobowym marki Renault Laguna nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, następnie nie dostosowała należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na tył przyczepy specjalistycznej typu beczkowóz.

W zdarzeniu na szczęście nikt nie doznał obrażeń, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Pojazd Renault Laguna został doszczętnie rozbity. Posiadająca prawo jazdy od dwóch lat 20- latka została ukarana mandatem karnym, oświadczyła policjantom, że wiozła 19- letnią pasażerkę do Piły na egzamin na prawo jazdy.

Złotowscy policjanci nieustannie prowadzą akcje prewencyjne kierowane do młodych kierowców, ci jednak nie zawsze słuchają dobrych rad. Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych, dlatego każdy kierowca im wcześniej zacznie poznawać dobre nawyki na drodze, tym bardziej zaprocentuje to w przyszłości.

 

To może Cię także zainteresować:
Jechał ponad 100 km/h - stracił uprawnienia do kierowania
Zatrzymano kobietę która uprawiała i posiadała narkotyki
Nietrzeźwa i bez uprawnień wiozła dzieci bez fotelików

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze