Wizyta przedszkolaków w złotowskiej komendzie

02.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #dzieci   #przedszkole   #komenda   #złotów   

Złotowscy policjanci gościli u siebie grupę przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 4 w Złotowie. Dzieci w ramach niecodziennej wizyty miały okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej pracy, ale przede wszystkim mogły usłyszeć wiele cennych rad związanych z ich bezpieczeństwem.

 

Złotowską komendę policji odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Złotowie. Spotkanie odbyło się w sali odpraw, najmłodsi bardzo chętnie słuchali opowieści o tym jak wygląda i na czym tak naprawdę polega praca policjantów. 

Sierżant sztabowy Damian Pachuc zajmujący się profilaktyką społeczną w rozmowie poruszał kwestię bezpieczeństwa najmłodszych podczas drogi do szkoły, wypoczynku czy w domu. Dzieci uważnie słuchały cennych rad. Policjant przypominał maluchom również o ważnej roli ''odblasków''. 

W czasie pobytu w komendzie przedszkolaki dowiedziały się, jakie czynności wykonuje między innymi oficer dyżurny policji, technik kryminalistyki, dzielnicowy czy policjant ruchu drogowego. Dzieci chętnie przymierzały elementy sprzętu policyjnego, oglądały wyposażenie komendy i radiowozów w sprzęt specjalistyczny. Jak zawsze, największe zainteresowanie wzbudzał policyjny radiowóz. To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze powiatowej w Czyżkowie
W Złotowie migali na rekord
Włamywacz recydywista trafił do aresztu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze