W Wąsoszu spłonęła sterta słomy

10.10.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #zlotów   

9 października 2018r. o godz. 12.15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w obrębie zabudowań gospodarczych w m. Wąsosz gmina Złotów.

 

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano zastępy ze złotowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych. Po dojeździe pierwszych zastępów potwierdzono rozwinięty pożar obejmujący stertę ok. 460 balotów słomy, stwarzający bezpośrednie zagrożenie dla zlokalizowanych w sąsiedztwie budynków magazynowo-gospodarczych. Podjęto działania gaśnicze, zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu m.in. o jeden z punktów czerpania wody umiejscowiony na rzece Głomi oraz lokalną wiejską sieć hydrantową. W toku prowadzonych działań rozwój pożaru został ograniczony a tym samym zmniejszyło się zagrożenie dla przylegających zabudowań. W działaniach trwających łącznie dziewięć godzin uczestniczyło 39 strażaków z jednostek OSP Święta, OSP Blękwit, OSP Kleszczyna, OSP Radawnica, OSP Zalesie, OSP Podróżna, OSP Krajenka oraz z KP PSP Złotów.

Straż apeluje do wszystkich osób i podmiotów branży rolniczej o przestrzeganie przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej i obowiązujących wymogów w zakresie ustawiania stert, stogów i brogów. Potwierdzonym w czasie interwencji jest iż brak poszanowania w/w wymogów ma bezpośredni wpływ na powstawanie pożarów w obrębie zabudowań gospodarstw rolniczych.

 

To może Cię także zainteresować:
Pożar budynku mieszkalnego w Czernicach
Wypadek na skrzyżowaniu w Zakrzewie
Wypadek drogowy w pobliżu miejscowości Kujan

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze