W stowarzyszonych siła?

19.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#stowarzyszenie   #złotów   #powiat złotowski   

Czy Powiat Złotowski dołączy do grona samorządów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Nadnoteckich? Temat ten rozważany był podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Złotowskiego, które odbyło się w środę 17 maja.

 

Korzyści płynące z ewentualnego członkostwa osobiście wskazywali przewodniczący zarządu tegoż stowarzyszenia (i jednocześnie Wójt Gminy Czarnków) Bolesław Chwarścianek oraz pełnomocnik zarządu Sławomir Poszwa. Zanim jednak goście rozwinęli wątek, o którym mowa, przewodniczący pokrótce nakreślił historię stowarzyszenia, które powstało w 1999 roku (do Krajowego Rejestru Stowarzyszeń wpisano je w styczniu 2000 r.) oraz przedstawił jego ostatnie aktywności. Wśród nich wymienił m.in. zaangażowanie w prace nad wytyczaniem obszarów funkcjonalnych w Wielkopolsce, w efekcie których – przypomnijmy – zdecydowano o nakreśleniu obszaru północno-zachodniego.

- Mamy na swoim koncie wiele sukcesów […]. Ważne jest to, abyśmy wspólnie walczyli o interesy Północnej Wielkopolski, bo często się o niej zapomina – powiedział Bolesław Chwarścianek. Dodał: - Im więcej nas będzie w Stowarzyszeniu, tym będziemy skuteczniejsi. Nie ukrywam, że Was, Powiatu Złotowskiego, nam brakuje – zakończył.

Podczas posiedzenia omówiono również warunki przystąpienia do stowarzyszenia.

Zarząd Powiatu Złotowskiego wyraził zainteresowanie tym tematem. Następnym krokiem będzie poddanie go pod dyskusję na forum Rady Powiatu Złotowskiego.

 

To może Cię także zainteresować:
Zabezpieczono nielegalny tytoń i wyroby alkoholowe
Forum Sołtysów Powiatu Złotowskiego
Strażacy podsumowali 2017 rok

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze