W powiecie złotowskim trwa kwalifikacja wojskowa

01.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kwalifikacja wojskowa   #wojsko   #badania   #złotów   #powiat złotowski   

Zgodnie z obwieszczeniem Wojewody Wielkopolskiego z 15 stycznia 2018 roku w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2018 roku na obszarze województwa wielkopolskiego, w poniedziałek 26 lutego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie złotowskim. Potrwa ona do 21 marca.

 

Do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu Wojewoda Wielkopolski powołał Powiatową Komisję Lekarską w Złotowie, która będzie orzekać zdolność do czynnej służby wojskowej. Ponadto personalia oraz dane dotyczące zdolności do odbywania czynnej służby wojskowej każdej osoby podlegającej kwalifikacji wojskowej zostaną wprowadzone do elektronicznej ewidencji wojskowej. Każdy, kto po raz pierwszy stanie przed komisją lekarską otrzyma wojskowy dokument osobisty – książeczkę wojskową.

Obowiązek stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Złotowie ma w tym roku 557 osób. Dotyczy on przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku, a także urodzonych w latach 1994-1998, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Do kwalifikacji wojskowej wzywa się także kobiety urodzone w latach 1993-1999 oraz kobiety posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół. Do kwalifikacji mogą zostać wezwane osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej.

Przypominamy osobom wezwanym do kwalifikacji wojskowej o zabraniu aktualnej fotografii o wymiarach 3x4 cm bez nakrycia głowy, dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, posiadanej dokumentacji medycznej z ostatnich 12 miesięcy, dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

Powiatowa Komisja Lekarska w Złotowie pracuje w budynku Starostwa Powiatowego przy al. Piasta 32 i będzie urzędować do 21 marca 2018 roku.

Pytania w sprawie kwalifikacji wojskowej należy kierować do Wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Złotowie, al. Piasta 32, pokój 217 lub pod nr tel. 67 263 59 17.

Wszyscy, którzy zgłoszą się do kwalifikacji wojskowej podczas zajęć świetlicowych zostaną poinformowani i zapoznani z ochotniczymi formami służby wojskowej oraz szkolnictwie wojskowym.

 

To może Cię także zainteresować:
Rozpoczęły się żniwa, rozpoczęły się pożary pól
Powiat Złotowski i Powiat Gifhorn - to już 15 lat partnerstwa
Pięknieje Wielkopolska Wieś. Umowy na dofinansowanie podpisane

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze