Uszkodzony budynek mieszkalny w Złotowie

17.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #budynek   #złotów   

W dniu 14 lipca w godzinach popołudniowych do SKKP wpływa zgłoszenie związane z uszkodzeniem, zawaleniem się części ściany zewnętrznej wraz z fundamentem na jednej z posesji w Złotowie przy ulicy Łowieckiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy JRG wraz z grupą operacyjną KP PSP, której przewodził z-ca Komendanta Powiatowego bryg. Leszek Wójcik.

 

Po dojeździe o dokonaniu rozpoznania, potwierdzono, że prawdopodobnie na skutek prowadzonych prac budowlanych na jednej z przyległych posesji, doszło do zawalenia się części fundamentowej wraz z zewnętrznym murem nośnym na długości około 20 metrów, należących do przylegających zabudowań mieszkalnych. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych a mieszkańcy uszkodzonego budynku ewakuowali się samodzielnie. Działania strażaków obejmowały zabezpieczenie terenu akcji w tym wyznaczenie strefy zagrożenia związane z możliwością potencjalnego zawalenia się całości konstrukcji bryły budynku, odłączono podstawowe media użytkowe (woda, prąd, gaz) przez przybyłe służby dyżurne. Dokonano całości inspekcji powstałych uszkodzeń m.in. poprzez utworzenie stanowiska na wysokości z wykorzystaniem pojazdu podnośnika SH. Całość terenu działań, w tym w szczególności uszkodzony budynek został objęty monitorowaniem przez przybyłych przedstawicieli Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, w wyniku, czego została wydana wiążąca decyzja o zakazie dalszej eksploatacji, użytkowania przedmiotowego obiektu, ze względu na powstałe uszkodzenia konstrukcji, stwarzające bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Lokatorom (dwie osoby) zostało zapewnione doraźne lokum mieszkalne. Dalsze działania obejmowały zabezpieczenie terenu akcji na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych przez służby Policji oraz Nadzoru Budowlanego. Uszkodzone części budynku zostały doraźnie zabezpieczone przez lokalną firmę budowlaną metodą stemplowania w zakresie i sposobie określonym przez służby nadzoru budowlanego. Dalsze działania o charakterze zabezpieczającym związane m.in. z odtworzeniem mieszkalnej funkcji budynku, będą kontynuowane w dniach następnych po sporządzeniu wymaganych ekspertyz budowlanych. W działaniach ratowniczych łącznie zaangażowanych było 11 strażaków PSP wspieranych przez służby Policji, Straży Miejskiej, pogotowia ratunkowego, energetycznego, gazowego, nadzoru budowlanego oraz władze samorządowe miasta Złotowa.

 

To może Cię także zainteresować:
Kolejny wypadek na drodze krajowej
Zabezpieczono alkohol i wyroby tytoniowe bez akcyzy
Tragiczny w skutkach wypadek na DK nr 11

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Sporządził: mł. kpt. Krzysztof Olczak

Komentarze