Uroczysta zmiana służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej

05.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #dzwon   #złotów   

2 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie przeprowadzono uroczystą zbiórkę całego stanu osobowego, gdzie w ramach zmiany służby dokonano oficjalnego przekazania i poświęcenia strażackiego dzwonu, który wyznacza tok pełnienia służby i jest nieodzownym elementem strażackiego ceremoniału.

 

Uroczystość z udziałem kierownictwa komendy powiatowej PSP, której przewodniczył osobiście komendant powiatowy PSP w Złotowie kpt. Jarosław Kołak, wpisuje się w obchodzone pierwszego marca święto państwowe Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Równocześnie w ramach szerszej perspektywy, uroczystość nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, gdzie właśnie rok 2018 jest rokiem jubileuszowym.

Pamiątkowy dzwon, na którym znalazły się charakterystyczne dla Państwowej Straży Pożarnej symbole i inskrypcje a także odwołania do strażackiej służby i rocznicy odzyskania niepodległości został ufundowany przez strażaków i pracowników złotowskiej Komendy a poświęcenia dokonał kapelan powiatowy strażaków ksiądz Witold Korowajczyk.

 

To może Cię także zainteresować:
Bezpieczniej w harcerskich obozowiskach
Rozpoczęły się żniwa, rozpoczęły się pożary pól
Pięknieje Wielkopolska Wieś. Umowy na dofinansowanie podpisane

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie: mł. kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze