Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego UTW

09.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#inauguracja   #rok akademicki   #utw   #złotów   

W czwartek 5 października w Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Złotowie.

 

Studentów i gości serdecznie powitała wiceprezes zarządu UTW Anna Marciniak. Następnie głos zabrała prezes Grażyna Komorowska-Pająk. Pokrótce omówiła ona plany na rozpoczynający się rok, przedstawiła też bogatą ofertę zajęć, z których będą mogli korzystać studenci. W bloku naukowym będą to: informatyka, języki angielski, niemiecki i rosyjski, grupa naukowo-dyskusyjna oraz moda na zdrowie. W sekcji sportowej umieszczono: gimnastykę w wodzie, naukę pływania, nordic walking, grupę rowerowo-turystyczną, gimnastykę, gimnastykę rehabilitacyjną, brydż i jogę, zaś w ramach sekcji artystyczno-rozrywkowej funkcjonować będą: zespół wokalny „Olibabki” oraz zespół Ula i Andrzej. Ponadto seniorzy będą mogli korzystać z lekcji tańca towarzyskiego, zajęć rękodzielniczych oraz realizować się w grupach literackiej i gier klubowych. W tym roku dodatkowo wprowadzone zostaną zajęcia szachowe i teatralne.

- Niech uczestnictwo w zajęciach doda Wam zdrowia, cierpliwości i zagospodaruje wolny czas. Życzę nowym słuchaczom by każdy znalazł w naszym uniwersytecie miejsce dla siebie, dla swojej działalności i pasji. Alby wszystkim nam się chciało chcieć, a nie tylko mieć – podsumowała Grażyna Komorowska-Pająk. Następnie w poczet studentów przyjęto 22 osoby. Immatrykulacji dokonał profesor WSG w Bydgoszczy dr inż. Cezary Kościelak, który wygłosił również wykład inauguracyjny pt.: „Rola makro i mikroelementów w organizmie człowieka”.

Tym samym w złotowskim UTW w nowym roku akademickim „naukę pobierać" będzie 269 słuchaczy.

W podsumowaniu uczestniczący w uroczystości Starosta Złotowski Ryszard Goławski pogratulował zarządowi Uniwersytetu prężnej działalności, studentom życzył z kolei radości z uczestnictwa w zajęciach i sił do podejmowania coraz to nowych wyzwań i aktywności. Wypełniona do ostatniego miejsca sala ZCAS nie pozostawiła wątpliwości co do tego, że tak właśnie będzie.

 

To może Cię także zainteresować:
II Złoty Bieg w ramach 26. Finału WOŚP
Policjanci podsumowali 2017 rok
Spotkanie emerytów i rencistów pożarnictwa

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze