Udzielanie pierwszej pomocy - warsztaty z policjantami

05.12.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkoła   #uczeń   #pierwsza pomoc   #jastrowie   

Policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy, gdzie przeprowadzili warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego korzystania z numerów alarmowych.

 

30 listopada br. dzielnicowi Komisariatu Policji w Jastrowiu asp.szt. Ireneusz Bożek, sierż. szt. Dominik Nogalski oraz st. sierż. Robert Kirpa policjant i jednocześnie ratownik medyczny, realizując przedsięwzięcia profilaktyczno - edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży odwiedzili uczniów klas 1-4 Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy i przeprowadzili warsztaty z zakresu prawidłowego korzystania z numerów alarmowych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

W części teoretycznej st. sierż. Robert Kirpa zapoznał uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w rożnych sytuacjach. Policjant wyjaśnił jak ważna jest odpowiednio szybka reakcja i natychmiastowe udzielanie pomocy poszkodowanym. 

W części praktycznej używając fantoma st. sierż. Robert Kirpa pokazał jak prawidłowo ułożyć osobę w pozycji bocznej bezpiecznej i wykonać resuscytację krążeniowo oddechową. Dzieci mogły przećwiczyć udzielanie pomocy i świetnie sobie z tym zadaniem poradziły. 

W ramach zajęć policjanci sprawdzili również wiedzę dzieci z zakresu właściwego alarmowania służb. Policjanci przypomnieli, że numer 112 służy wyłącznie do powiadamiania w nagłych sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Mówili jak prawidłowo powinna przebiegać rozmowa z operatorem i podali przykłady sytuacji, jakie należy zgłaszać służbom ratunkowym.


To może Cię także zainteresować:
Policjanci udaremnili kradzież transformatora
Wypadek drogowy na trasie Lipka - Czyżkowo
Dwie ofiary tlenku węgla w Jastrowiu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze