Trwa rozbudowa i przebudowa stacji uzdatniania wody w Skórce

23.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#inwestycja   #rozbudowa   #woda   #skórka   #krajenka   

Nie zwalniają tempa prace związane z rozbudową i przebudową stacji uzdatniania wody w Skórce. Mieszkańcy miejscowości mają możliwość śledzenia postępów prac, które widoczne są gołym okiem. Po wykonaniu na terenie stacji odwiertu nowej studni przyszła kolej na jej kompletne uzbrojenie.

 

Wykonane zostało nowe podejście wody surowej. Przed budynkiem stacji wylana została płyta, ustawiono i ocieplono zbiornik retencyjny poj. 100m3, wykonano również zbiornik wód popłucznych. W budynku stacji wymieniono stolarkę okienną, docieplono stropodach, zamontowano nowe rynny i rury spustowe. Wewnątrz budynku stacji wydzielone zostało nowe pomieszczenie chlorowni. Wylana została również nowa posadzka i fundamenty pod nowe urządzenia. W hali filtrów wykonano instalację nawiewno-wywiewną. Ponadto teren stacji został ogrodzony. Inwestycja przyczyni się do poprawy życia mieszkańców Skórki. Pozwoli na ciągłą, niezakłóconą dostawę wody o jeszcze lepszych parametrach.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
"Cztery pory roku w Głubczynie" - ścieżka edukacyjna
Klęska suszy. Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl | foto: krajenka.pl

Komentarze