Szybkie działania pozwoliły odnaleźć zaginioną grzybiarkę

02.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #las   #grzyby   #zaginiona   #poszukiwania   #okonek   

Dzięki wytrwałości policjantów i szybko podjętym działaniom poszukiwawczym, 65-letnia kobieta wróciła szczęśliwie do domu. Zziębniętą i zdezorientowaną seniorkę odnaleziono w lesie, kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu.

 

W miniony czwartek około godziny 18.30 Komendant Komisariatu Policji w Okonku otrzymał informację od zdenerwowanej mieszkanki Okonka o zaginięciu 65-letniej kobiety. Zgłaszająca poinformowała, że tego dnia wybrała się razem z mamą na grzyby do lasu w gminie Okonek. Jak wynikało z rozmowy, kobiety rozdzieliły podczas grzybobrania. Kiedy zapadał już zmrok mieszkanka Okonka zorientowała się, że jej mama prawdopodobnie zgubiła się i powiadomiła o tym fakcie policję. Z przekazanych przez zgłaszającą informacji wynikało, że 65-latka przewlekle choruje na cukrzycę i niezwłocznie powinna zażyć insulinę. Sytuacja była więc bardzo poważna, dlatego wszyscy policjanci pełniący służbę w Komisariacie Policji w Okonku błyskawicznie udali się w rejon masywu leśnego. Do poszukiwań włączyli się również członkowie rodziny zaginionej seniorki. Z uwagi na złe warunki atmosferyczne mgłę i zapadający zmrok oraz słaby stan zdrowia zaginionej, prowadzone były bardzo intensywne czynności poszukiwawcze, które trwały kilkadziesiąt minut. Na szczęście działania zakończyły się sukcesem. Tego samego wieczora policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego przeczesując pieszo kompleks leśny od miejsca, gdzie kobiety rozpoczęły grzybobranie po kilku kilometrach odnaleźli 65-latkę. Kobieta była zziębnięta, zdezorientowana i przestraszona. Dzięki natychmiastowym i intensywnym działaniom podjętym przez okoneckich policjantów, seniorka cała i zdrowa wróciła do domu. 

65-latka z wycieczki po lesie oprócz grzybów powinna wynieść najistotniejszą zdobycz jaką jest świadomość, że wychodząc do lasu nie należy oddalać się od drogi lub innego stałego punktu orientacyjnego i uczestników grzybobrania. Tym razem historia miała szczęśliwe zakończenie. 


Policja apeluje do osób wychodzących do lasu o rozsądek. Apel ten kieruje również do najbliższych, którzy mają obowiązek sprawowania właściwej opieki nad osobami w podeszłym wieku. Starajmy się robić wszystko, by osoby takie nie wchodziły do lasu bez odpowiedniego nadzoru. Pamiętajmy by w każdym przypadku miały przy sobie telefon komórkowy z naładowana baterią, a także kartkę z numerami telefonu do opiekunów. W każdym przypadku zaginięcie osoby należy zgłaszać Policji bez zbędnej zwłoki. Tylko sprawnie podjęte działania dają szansę na szybkie odnalezienia zaginionego.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze powiatowej w Czyżkowie
Debata Społeczna z mieszkańcami Gminy Tarnówka
Włamywacz recydywista trafił do aresztu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze