Szpital Powiatowy z Certyfikatem Akredytacyjnym Ministra Zdrowia

23.08.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szpital   #zdrowie   #pacjent   #certyfikat   #złotów   

Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie po raz drugi uzyskał Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia.

 

- 3 lata temu, odbierając certyfikat z rąk ówczesnego dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie, powiedziałam: dzisiaj jesteśmy lepsi niż wczoraj, jutro chcemy być lepsi niż dzisiaj. Czynimy to w z troski o drugiego człowieka, o pacjenta, o chorego, o człowieka cierpiącego, zniedołężniałego, uzależnionego, każdego potrzebującego naszej pomocy. Certyfikat poświadcza, że Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie spełnia najwyższe standardy. Dla pacjentów i ich bliskich jest to informacja, że mogą się u nas czuć bezpiecznie, bo cały personel dokłada najwyższych starań, aby opieka była najwyższej jakości - wyjaśniła Joanna Harbuzińska-Turek. 

Następnie podziękowała wszystkim swoim współpracownikom za wkład pracy w uzyskanie certyfikatu. 

- Każdy miał w tym swój udział. To sukces zbiorowy. Mam ogromny zaszczyt i ogromną przyjemność kierować takim zespołem - podkreśliła dyrektor. 

Za wytężoną pracę na rzecz rozwoju złotowskiego szpitala, a co za tym idzie wysokich standardów opieki, podziękował Starosta Złotowski Ryszard Goławski. Jak powiedział, akredytacja to dowód na to, że jego pacjenci mogą się czuć zaopiekowani. 

- To wielki sukces. Gratuluję - podsumował starosta. 

Złotowski szpital znajduje się w gronie 208 polskich szpitali posiadających akredytację. Certyfikat oznacza, że Minister Zdrowia oraz Rada Akredytacyjna zawierzają szpitalowi, że jego funkcjonowanie w okresie trzyletniej ważności certyfikatu będzie nie gorsze niż w trakcie oceny. 

Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez podopieczne Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Złotowie pod kierownictwem instruktor Weroniki Chałubek.To może Cię także zainteresować:
"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!"
XII sesja Rady Powiatu Złotowskiego
Policjanci zabezpieczyli blisko 190 gramów narkotyków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze