Szkolenie podstawowe członków OSP

18.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #szkolenie   #złotów   

W miesiącu kwietniu Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie zorganizowała oraz przeprowadziła kurs podstawowy dla strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu złotowskiego.

 

Część teoretyczna została przeprowadzona w jednostkach macierzystych i potwierdzona testem zaliczeniowym. Część praktyczna wieloetapowa przebiegała m.in w komorze wysiłkowo-dymowej w JRG nr 2 w Pile, na placu Komendy, na terenie kompleksu leśnego nad jeziorem Piaskowym oraz w zakresie ratownictwa technicznego w miejscowości Jastrowie. Na zakończenie kursu przeprowadzono egzamin z wiedzy oraz umiejętności nabytych podczas zajęć szkoleniowych. Szkolenie ukończyło łącznie 48 osób, zarówno Druhów jak i Druhen, którzy zostali pełnoprawnymi strażakami mogącymi brać bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych i zasilili szeregi w jednostkach OSP. Należy zarazem nadmienić, że druhny coraz częściej włączają się działania interwencyjne, kończ kursy i w pełni realizują się w działaniach ratowniczo gaśniczych.

To może Cię także zainteresować:
Kolejny wypadek na drodze krajowej
Zabezpieczono alkohol i wyroby tytoniowe bez akcyzy
Tragiczny w skutkach wypadek na DK nr 11

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Tekst mł. kpt. Krzysztof Olczak. mł.asp. Meler Tomasz

Komentarze