Szachiści zagrają na Złotowszczyźnie

02.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #szachy   #jastrowie   

Starosta Złotowski Ryszard Goławski gościł w swoim gabinecie Tomasza Wiktora – Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, Bogusława Wolwowicza – dyrektora biura Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego w Poznaniu oraz Wiesława Puzio – kierownika Referatu Sportu, Promocji, Turystyki i Rekreacji w Urzędzie Gminy i Miasta Jastrowie. Przedmiotem rozmów była organizacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych „Wielkopolska 2018”. Na terenie powiatu złotowskiego, a konkretniej – w Sypniewie, rozegrane zostaną zawody w szachach.

 

Do rywalizacji, jak zapowiedział Bogusław Wolwowicz, przystąpi dwustu czterdziestu czterech uczestników. Wszyscy zakwaterowani zostaną w Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Activ w Sypniewie (koszty pobytu pokryte zostaną z budżetu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). Tam też rozegrane zostaną zawody.

Z kolei uroczystość otwarcia odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Jastrowiu. Ponadto obiekt ten stanowić będzie miejsce rezerwowe dla rozegrania zawodów, do czego trzeba go będzie przygotować. Niezbędny remont, jak wyjaśnił Tomasz Wiktor, będzie mógł zostać przeprowadzony z udziałem środków pochodzących z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

Z kolei Powiat Złotowski oraz gmina Jastrowie wesprą organizatorów w przygotowaniu ceremonii otwarcia (materiały niezbędne do dekoracji hali i regulaminowe nagrody zabezpieczy Komitet Organizacyjny), a także zapewnią młodym sportowcom program kulturalno-artystyczny.

Warto wiedzieć, że w związku z Olimpiadą przygotowany zostanie okolicznościowy folder, w którym zaprezentowane zostaną m.in. Powiat Złotowski oraz gmina Jastrowie.

 

To może Cię także zainteresować:
II Złoty Bieg w ramach 26. Finału WOŚP
Zatrzymano dwóch sprawców kradzieży z włamaniem
Sesja Rady Miejskiej w Jastrowiu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Patrycja Kajewska| foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze