Święto Policji w Złotowie

30.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #święto   #uroczystość   #awans   #złotów   

27 lipca 2018r. w auli ZCAS odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Uroczystość rozpoczęła się Mszą odprawioną przez kapelana złotowskich policjantów. Patronat nad tegorocznym świętem Policji objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. 47 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

 

Obchody Święta Policji rozpoczęły się o godzinie 12.00 mszą w kościele pw. Św. Rocha. O godzinie 13.00 w auli ZACS w Złotowie rozpoczęła się uroczysta z zbiórka z okazji Święta Policji.

Uroczystość odbyła się zgodnie z policyjnym ceremoniałem. Na wstępie wprowadzono sztandar Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, następnie dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Złotowie.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: mł. insp. Sławomir Gembara Radca Zespołu Zarządzania Jakością Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Starosta Złotowski Pan Ryszard Goławski, burmistrzowie, wójtowie miast i gmin powiatu złotowskiego, przedstawiciele straży pożarnej, straży leśnej, wojska, przewodniczący ZT NSZZ Policjantów KPP w Złotowie podinsp. w st. spoczynku Błażej Redzimski, Kapelan złotowskiej policji ks. Grzegorz Fabiszak, przedstawiciele złotowskich instytucji publicznych, policjantki, policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej policji w Złotowie, rodziny złotowskich funkcjonariuszy oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w mł. insp. Robert Chwedczyk podziękował policjantom oraz pracownikom cywilnym za rzetelną służbę i pracę. Złożył wyróżnionym policjantom gratulacje oraz życzenia zdrowia i pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Sławomir Gembara podziękował złotowskim policjantom za trud i zaangażowanie w dbaniu o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Gratulacje awansowanym funkcjonariuszom złożył także Starosta złotowski Pan Ryszard Goławski. Podziękował funkcjonariuszom za ciężką służbę na rzecz mieszkańców powiatu złotowskiego, która często wymaga wielu wyrzeczeń oraz narażenia własnego życia i zdrowia.

W imieniu odznaczonych, mianowanych i wyróżnionych policjantów i policjantek głos zabrał sierż. szt. Damian Pachuc, podziękował Komendantowi Powiatowemu Policji za dostrzeżenie codziennego zaangażowania podczas pełnienia służby na rzecz mieszkańców powiatu złotowskiego.

Odznaczenia

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:

nadkom. Marcin Kowalski - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie

st. asp. Damian Wilk - Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie

Wręczenie nominacji odbyło się w dniu 17 lipca 2018 r. podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Poznaniu

Rozkazem Personalnym Komendanta Głównego Policji Brązową Policyjną odznaką Sprawności Fizycznej wyróżnieni zostali:

post. Monika Kapera i post. Rafał Stachowski policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotowie

Awanse

Z okazji Święta Policji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymali awanse na wyższe stopnie policyjne.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na pierwszy stopień oficerski podkomisarza mianowany został Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Wręczenie nominacji odbyło się w dniu 20 lipca 2018 r. podczas Głównych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

Rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu na stopień aspiranta Policji przed terminem mianowany został policjant Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu. Wręczenie nominacji odbyło się w dniu 17 lipca 2018 r. podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Poznaniu.

Podczas uroczystości powiatowych akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczono 47 funkcjonariuszom.

W korpusie aspiranckim na wyższy stopień służbowy mianowano 15 policjantów.

W korpusie podoficerskim na wyższy stopień służbowy mianowano 27 funkcjonariuszy.

W korpusie szeregowych policji awans w stopniu otrzymało 5 policjantów.

Rozkazem personalnym Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie na wyższe stanowiska służbowe mianowano 9 funkcjonariuszy.

Za szczególne zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu złotowskiego Pan Ryszard Goławski Starosta złotowski wyróżnił 5 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Serdeczne słowa podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji w Złotowie złożyli zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji publicznych.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
Złotów: Złotowska biesiada ze smakiem
Policjanci pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW / foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze