Światowy Dzień Zwierząt w Śmiardowie Krajeńskim

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#przedszkole   #dzieci   #zwierzęta   #krajenka   

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku we Florencji. Obchody tego święta mają na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. W śmiardowskim przedszkolu obchodzono Dzień Zwierząt w czwartek, 5 października br.

 

Po przyjściu do przedszkola dzieci, przy wtórze piosenek o zwierzętach bawiły się przyniesionymi do przedszkola ulubionymi pluszakami – zwierzakami. Potem przyszedł czas na gimnastykę pod hasłem „Zwierzaki z zoo i z zagrody". Podczas zajęć dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców i opieki nad nimi, rysowały, oglądały albumy i atlasy o zwierzętach. Przedszkolaki rozwiązywały również zagadki, naśladowały głosy zwierząt. Potem oglądnęły kreskówkę „Weterynarz Fred”. A po śniadaniu czekała na nich niespodzianka, bo przedszkole odwiedziła pani Sylwia i... świnka morska, pupil Klaudii, Wiktorii i Kacperka. Pani Sylwia opowiedziała jak należy opiekować się świnką morską. Dzieciaki były zachwycone!

To może Cię także zainteresować:
II Złoty Bieg w ramach 26. Finału WOŚP
8500 zł dla Orkiestry w Zakrzewie
Wypadek drogowy na DW188

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl / Na podst.: FSP w Śmiardowie Kraj. | foto: krajenka.pl

Komentarze