Strażacy uratowali psa

08.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pomoc   #pies   #okonek   

5 marca 2019 roku o godz. 10.09. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o uwiezionym psie w jednym ze stalowych elementów konstrukcyjnych zdemontowanej instalacji grzewczej na terenie posesji w Okonku.

 

Samodzielne próby uwolnienia zwierzęcia przez okolicznych mieszkańców okazały się nieskuteczne. Na miejsce zdarzenia zadysponowano miejscową jednostkę OSP oraz zastęp z JRG Złotów. Dodatkowo ze względu na charakter zdarzenia w uzgodnieniu z samorządem gminnym na miejsce zdarzenia wezwane zostały służby weterynaryjne. 

Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło, że głowa zwierzęcia wraz z szyją znajdują się zablokowane w stalowej rurze oraz w przyspawanym do niej zbiorniku stalowym. Działania JOP polegały na wykonaniu dostępu do uwięzionego zwierzęcia z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego oraz elektrycznej przecinarki tarczowej. Poprzez wykonany w stalowym płaszczu zbiornika otwór rewizyjny przygotowano zwierzę do ewakuacji a następnie po zaaplikowaniu wymaganych środków farmakologicznych przez służby weterynaryjne, uwieziony pies został wydobyty z przysłowiowego „stalowego potrzasku” i wstanie ogólnie dobrym następnie zabezpieczony przez pracowników schroniska dla zwierząt.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek dwóch osobówek na trasie do Piły
Złodziejski kwartet zatrzymany
Pożar drewnianej altany w Kujankach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie:kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia: OSP Okonek

Komentarze