Strażacka narada

16.06.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#narada   #urząd   #straż   #strażak   #zakrzewo   

W Urzędzie Gminy Zakrzewo odbyło się robocze spotkanie władz samorządowych ze strażakami.

 

W spotkaniu uczestniczyli wójt Marek Buława, zastępca wójta Dorota Murach, przewodniczący Rady Gminy Zakrzewo Krzysztof Doroszuk, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie st. kpt. Jarosław Kołak, prezes zarządu powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Kacprzak, prezes zarządu gminnego OSP Edmund Kabattek, komendant gminny Jerzy Gniot oraz prezes OSP Głomsk Szymon Tomke. Na spotkaniu poruszono temat zakupu dwóch samochodów dla jednostki OSP Głomsk oraz OSP Wersk.

Spotkanie rozpoczął wójt Marek Buława, którzy stwierdził, że spotkanie odbywa się w trudnym okresie, jednak cieszy się, że pojawiła się możliwość swobodnej dyskusji. Wójt podkreślił, że najważniejszą wiadomością ostatnich miesięcy jest pozyskanie znacznego dofinansowania na zakup wozu bojowego dla OSP Głomsk. M. Buława powiedział, że nadarzyła się niepowtarzalna okazja z której po prostu trzeba było skorzystać i jest to bardzo duży sukces dla całej gminy.

Komendant Jarosław Kołak ocenił, że uzyskanie tak dużego wsparcia na zakup wozu strażackiego dla jednostki spoza Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego jest olbrzymim osiągnięciem i wypada jedynie pogratulować, gdyż jeszcze przed pięciu laty dofinansowanie na jeden wóz na obszar całego powiatu wcale nie było oczywiste, zaś straże spoza KSRG mogły o nim jedynie pomarzyć. J. Kołak zaznaczył, że bardzo się z tego faktu cieszy, gdyż zyskuje cała gmina i powiat i przede wszystkim to należy zauważyć i docenić.

Przewodniczący Krzysztof Doroszuk powiedział, że sprawy straży są mu szczególnie bliskie oceniając, że zakup wozu dla mniejszych jednostek, takich jak Głomsk, może być bodźcem rozwojowym. Komendant Jarosław Kołak, zauważył przy tym, że nowy wóz będzie służył OSP Głomsk przez długie lata i jest to historyczna chwila dla tej jednostki. Druh Andrzej Kacprzak powiedział, że wszyscy strażacy są jedną wielką rodziną i wszyscy druhowie w gminie powinni się z tego powodu cieszyć, bo strażacy oni realizują to samo zadanie – ochronę zdrowia, życia i mienia ludzkiego i każdy ma swoje określone zadania.


To może Cię także zainteresować:
Absolutorium i wotum zaufania dla wójta Gminy Zakrzewo
Gmina Zakrzewo dołoży 200 000 zł do nowego wozu
Umowa na remont szatni podpisana

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zakrzewo.org.pl

Komentarze