Straż ćwiczyła w Kujanie

19.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #ćwiczenia   #kujan   #zakrzewo   

Na terenie zakładu drzewnego w Kujanie straż pożarna przeprowadziła ćwiczenia zgrywające dla jednostek ochrony przeciwpożarowej.

 

Łącznie w nich udział brało 16 zastępów strażackich. Zostały one skierowane do pozorowanego pożaru obiektów magazynowych i placu składowego tarcicy oraz surowca drzewnego. Punktem zgrupowania był punkt przyjęcia sił i środków w Śmiardowie Złotowskim. W trakcie działań przeprowadzona została praktyczna ewakuacja pracowników a zadysponowane zastępy prowadziły działania gaśnicze na wyznaczonych odcinkach bojowych organizując m.in. zaopatrzenie wodne w oparciu o przeciwpożarowy zbiornik wodny zlokalizowany bezpośrednio na zakładzie oraz naturalny zbiornik wodny, jakim jest jezioro Borówno oddalone od terenu akcji o ok. 600 metrów.

W trakcie prowadzenia całych działań doskonalono m.in. organizację zaopatrzenia wodnego w tym z wykorzystaniem szybko rozstawialnych zbiorników pełniących funkcje buforów wodnych, organizację łączności na potrzeby kierującego działaniem ratowniczym, wdrażanie procedur z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy a także równolegle organizację działań na poszczególnych odcinkach i bezpośrednio dowodzeniem pododdziałem pożarniczym.

Łącznie w działaniach zaangażowanych było 65 strażaków z jednostek OSP Kujan, OSP Wersk, OSP Ługi, OSP Zakrzewo, OSP Głomsk, OSP Święta, OSP Kleszczyna, OSP Osowo, OSP Batorowo, OSP Wielki Buczek, OSP Lipka oraz KP PSP Złotów wspartych dodatkowo patrolem policji.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze krajowej w okolicach Lędyczka
O drogach z władzami powiatowymi
Centrum Idei Rodła z dofinansowaniem

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: Inf.: kpt. Krzysztof Olczak, fot: KP PSP Złotów

Komentarze