Sprawca rozboju w rękach policji

17.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #rozbój   #narkotyki   #zlotów   

Złotowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę rozboju. Podczas zatrzymania 28-letni mieszkaniec Złotowa posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Do tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat więzienia.

 

14 marca br. tuż po godz.16:00 na ul. Dworzaczka w Złotowie doszło do napadu na 63-letnią mieszkankę miasta. Napastnik podszedł do kobiety, którą popchnął i uderzył w rękę, po czym wyrwał jej portfel z koszyka i uciekł. W portfelu znajdowała się gotówka w wysokości 100 zł, a także karta bankomatowa, dowód osobisty, prawo jazdy oraz legitymacja emeryta-rencisty.

Skierowani na miejsce policjanci prewencji i kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Na podstawie zebranych informacji złotowscy kryminalni bardzo szybko wytypowali podejrzanego mężczyznę.

Sprawcę udało się zatrzymać po krótkim pościgu na ulicy Gorzelnianej w Złotowie już po kilkudziesięciu minutach od napadu. Odzyskano portfel pokrzywdzonej kobiety wraz z dokumentami, kartą bankomatową i gotówką, z której niestety dużą część sprawca zdążył już wydać. Podczas zatrzymania 28-latek posiadał przy sobie substancje psychotropową w postaci kilku „działek” amfetaminy.

Mężczyzna za dokonanie rozboju oraz posiadanie narkotyków odpowie przed sądem. Za kradzież z zastosowaniem przemocy grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

To może Cię także zainteresować:
Jechał ponad 100 km/h - stracił uprawnienia do kierowania
Zatrzymano kobietę która uprawiała i posiadała narkotyki
Nietrzeźwa i bez uprawnień wiozła dzieci bez fotelików

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze