Sprawca kradzieży z włamaniem w rękach policjantów

06.08.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #włamanie   #zatrzymany   

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali 35–letniego mieszkańca Jastrowia. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże w włamaniem do hurtowni z asortymentem elektrycznym w Jastrowiu. Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 7 tysięcy złotych. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu uzyskali informację, że w lipcu br. kilkukrotnie dokonano kradzieży z włamaniem do hurtowni elektrycznej w Jastrowiu. Sposób działania sprawcy za każdym razem był identyczny. Poprzez wyważenie skrzydła okiennego dostawał się on do wnętrza sklepu. Łupem amatora cudzego mienia padały głównie produkty elektrotechniczne, przedłużacze, walizki z wiertlami, opaski kablowe, akumulator do skutera, różnego rodzaju produkty oświetleniowe, lampy malarskie, przenośne, LED, KERG, konektory, oraz odzież ochronna. Straty jakie spowodował sięgnęły blisko 7.000 złotych. W związku z tym policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy.

Działania podjęte przez jastrowskich kryminalnych wspólnie z pokrzywdzonym doprowadziły do zatrzymania 35- letniego włamywacza. W dniu 1 sierpnia br. mężczyzna "wpadł" na gorącym uczynku dokonania kolejnego włamania do hurtowni elektrycznej.

Po zatrzymaniu mężczyzna natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Na miejsce zdarzenia przybyła ekipa dochodzeniowo- śledcza z technikiem kryminalistyki, aby wykonać oględziny miejsca oraz wszystkie niezbędne czynności przy tego typu zdarzeniu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35- latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli cześć skradzionego mienia. Ustalono osoby, którym 35- latek sprzedał cześć skradzionych przedmiotów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów usiłowania oraz dokonania kradzieży z włamaniem. Wobec 35- latka, który wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzanie osobówki z jednośladem przed Krajenką
Policjanci pomogli w działaniach i zapobiegli pożarowi lasu
Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl / IW/ foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze