Spotkanie przedstawicieli szkół im. Hipolita Cegielskiego

05.12.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #spotkanie   #patron   #złotów   

Tradycyjnie już w rocznicę śmierci Hipolita Cegielskiego w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu spotkali się przedstawiciele szkół noszących to zaszczytne imię.

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Złotowa reprezentowali: dyrektor Andrzej Hencel, wicedyrektor Anna Baranowska, opiekun szkolnego koła Hipolita Cegielskiego Katarzyna Kaczmarek oraz uczniowie: Danuta Szopieraj z kl. IV TŻ, Michał Wróbel z kl. III TR i Szymon Widawski z kl. I T2TPS. 

W spotkaniu uczestniczył również prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego Marian Król, który wyróżnił nauczycieli Srebrnym Medalem Labor Omnia Vincit – Praca wszystko zwycięża. Ze złotowskiej szkoły powyższe odznaczenie otrzymała pani Anna Baranowska. 

Podczas wspólnych rozmów reprezentanci szkół pochwalili się swoimi osiągnięciami oraz ustalili, że Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie odbędzie się w Chodzieży. Kolejnym punktem programu była wystawa makiet kolejowych, która wzbudziła wśród gości wiele emocji. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się pod pomnik Hipolita Cegielskiego, gdzie złożyli kwiaty, a później przeszli na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, by oddać hołd pamięci i zapalić znicz na symbolicznym grobie naszego Patrona.


To może Cię także zainteresować:
Samorządowcy u marszałka Woźniaka
Młodzież przystąpiła do rywalizacji
Ekologiczna bomba odkryta w trakcie prac budowlanych

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow-powiat.pl / Na podst. inf. z CKZiU | foto: zlotow-powiat.pl

Komentarze