Sklepowy złodziej zatrzymany na kradzieży

10.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #zatrzymany   #złotów   

19-letni mieszkaniec gminy Borne Sulinowo odpowie za kradzieże sklepowe na terenie powiatu złotowskiego. Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony jednego z supermarketów, gdy próbował wyjść z towarem, za który nie zapłacił. Policjanci zatrzymali 19-latka i jeszcze tego samego dnia ustalili, że młody mężczyzna odpowiedzialny jest także za inne kradzieże. Łączne straty oszacowano do tej pory na ponad 2300 złotych.

 

8 maja br. policjanci interweniowali w jednym ze złotowskich supermarketów, gdzie, jak wynikało z informacji przekazanych przez zgłaszającego, pracownik ochrony ujął sprawcę kradzieży. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 19-letni mieszkaniec gminy Borne Sulinowo próbował wyjść z niezapłaconym towarem, powodując straty na ponad 1100 zł. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a następnie doprowadzili go do jednostki. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkaniec powiatu szczecineckiego może być odpowiedzialny także za inne kradzieże, do których dochodziło na terenie powiatu. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, że 19-latek dwukrotnie dokonał kradzieży w innych supermarketach na terenie Złotowa i Okonka. Jego łupem padały głównie markowe alkohole.

9 maja br. mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze badają także, czy mieszkaniec gminy Borne Sulinowo nie działał na terenie sąsiednich powiatów.

 

To może Cię także zainteresować:
Majówka 2018 bez wypadków drogowych
Złotów: Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja
Nagroda Powiatu Złotowskiego za 2017 rok

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze