Siłownia zewnętrzna w Śmiardowie Krajeńskim

21.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #siłownia   #krajenka   

Projekt pn. ”Junior senior – dwa bratanki na siłowni idą w szranki – budowa siłowni zewnętrznej w Śmiardowie Krajeńskim” został zrealizowany w ramach konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś i współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Teren jest wykorzystywany przez całą społeczność wsi Śmiardowo Krajeńskie, a podczas imprez plenerowych również przez innych mieszkańców gminy. W 2012 roku na „Placu 500-lecia Śmiardowa Krajeńskiego” stworzone zostało miejsce w którym mieszkańcy mogą spędzać bezpiecznie wolny czas. Miejsce to dedykowane jest dla wszystkich pokoleń. Dla dzieci powstał mini plac zabaw, dla młodzieży ustawiono kosz do koszykówki oraz stół to tenisa stołowego. Mieszkańcy wyrównali teren oraz stworzyli boisko do piłki siatkowej. Wybudowano również wiatę która sprawiła, że cały teren stał się centrum rekreacyjnym dla mieszkańców wsi w każdym przedziale wiekowym.

Projekt „Junior senior dwa bratanki na siłowni idą w szranki” stanie się spoiwem łączącym wszystkie pokolenia mieszkańców wsi Śmiardowo Krajeńskie. Nawet mieszkańcy którzy do tej pory nie mieli możliwości skorzystania ze sprzętu fitness, będą mogli przyjść całymi rodzinami aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. 

Na siłowni zamontowano 9 urządzeń rekreacyjnych: wioślarz, orbitrek, biegacz, wyciąg górny-pylon-wyciskanie, wahadło-pylon-masażer pleców, prasa do nóg-pylon-twister.

Wykonawcą inwestycji była firma Magic Garden z miejscowości Pakość. Wartość siłowni to ponad 18 tys. zł.

W najbliższym czasie ustawione zostaną również ławeczki. W ramach projektu wykonane zostaną również nasadzenia krzewów ozdobnych.

 

To może Cię także zainteresować:
II Złoty Bieg w ramach 26. Finału WOŚP
Wypadek drogowy na DW188
Ekologiczna akcja w Szkole Podstawowej w Skórce

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl | foto: krajenka.pl

Komentarze