Senator w Zakrzewie

11.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#senator   #spotkanie   #urząd   #wójt   #zakrzewo   

W Urzędzie Gminy Zakrzewo wójt gminy Zakrzewo, Marek Buława, gościł senatora RP Mieczysława Augustyna. Było to pierwsze spotkanie obu panów po wyborach, dlatego też senator złożył wójtowi oficjalne gratulacje z okazji wyboru na to stanowisko i życzył powodzenia w realizacji codziennych obowiązków. W rozmowach uczestniczyli również radny sejmiku wojewódzkiego, Henryk Szopiński i dyrektor Domu Polskiego, Barbara Matysek-Szopińska, dlatego sporo uwagi poświęcono kulturze i zbliżającym się wielkimi krokami obchodom osiemdziesiątej rocznicy śmierci księdza Bolesława Domańskiego, które zaplanowano na 30-31 marca.

 

Rozważano, jak z historii i tradycji Zakrzewa uczynić główny atut promocji tradycji i wartości Rodła i całej Krajny, bo jak pokazały liczne uroczystości patriotyczne roku poprzedniego, jest to niezwykle istotna część tożsamości lokalnego społeczeństwa i element wyróżniający gminę. Podjęto również temat funkcjonowania Pilskiego Banku Żywności, stowarzyszenia, które zajmuje się jest zapobieganiem i walką z marnotrawstwem żywności, udzielaniem pomocy żywnościowej i rzeczowej osobom szczególnie tej pomocy potrzebującym. 

Po zakończeniu wizyty w urzędzie senator Augustyn odwiedził Pana Alfonsa Tomke, Zasłużonego Obywatela Gminy Zakrzewo i świadka wielu historycznych wydarzeń, w tym uchwalenia Prawd Polaków.


To może Cię także zainteresować:
Ucieczkę zakończyła na budynku
Rolnicy z gminy Zakrzewo świętowali zakończenie żniw
Wypadek na DW188 kierunek Zakrzewo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zakrzewo.org.pl / foto: zakrzewo.org.pl

Komentarze