"Schody życia" w PSP Zakrzewo

26.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #schody życia   #zakrzewo   

Druhny i druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i Ochotniczej Straży Pożarnej Zakrzewo zawitali do szkoły Publicznej Szkoły Podstawowej. - Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor mogliśmy zrealizować ciekawą inicjatywę dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy będą przychodzić w odwiedziny do szkoły. Prawidłowo udzielić pierwszej pomocy powinien umieć każdy – wyjaśnia prezes OSP, Michał Falba.

 

Strażacy z Zakrzewa wpadli na pomysł, aby zasady pierwszej pomocy umieścić na schodach szkoły. W pierwszy dzień wiosny zamontowano stosowne tabliczki i odtąd uczniowie a także wszyscy, którzy przybędą do szkoły, będą mogli przypomnieć sobie postępowanie ratunkowe w przypadku zatrzymania krążenia.

To jeden z głównych ciągów komunikacyjnych szkoły, zatem dzieci będą uczyły się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy (tak zwany łańcuch przeżycia, algorytm postępowania) i utrwalały tę cenną wiedzę na co dzień.

 

To może Cię także zainteresować:
Zakrzewo: Dzień Skupienia
Zawody wędkarskie strażaków powiatu złotowskiego
Dwa wypadki za miejscowością Kujan

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zakrzewo.org.pl / foto: zakrzewo.org.pl

Komentarze