Sadzą 1000 drzew na minutę

14.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#las   #drzewa   #sadzenie   #złotów   

Nawiązując do długoletniej, corocznej tradycji Święta Lasu w dniu 31 marca br. wyruszono autokarem do Leśnictwa Łączyń, aby posadzić las.

 

Na sadzenie nowego lasu chętnie zgłosiła się młodzież ze złotowskiego Gimnazjum nr 1 oraz z Ośrodka Wychowawczego z Debrzna wraz z opiekunami. Łącznie stanowili 51 osobową grupę. Na początku leśnicy przedstawili informacje na temat tegorocznej akcji edukacyjno-promocyjnej „Sadzimy 1000 drzew na minutę" oraz przeprowadzili krótkie szkolenie i pokaz jak należy prawidłowo posadzić młode drzewko. Przy ładnej słonecznej pogodzie na powierzchni około 70 arów wysadzono prawie 7000 drzewek sosny. System korzeniowy każdej sadzonki zabezpieczony był specjalnym żelem aby nie dopuścić do przesychania. Pogoda oraz humory wszystkim dopisywały szczególnie na zakończeniu spotkania gdy mogli oglądać swoją dobrze wykonaną pracę. Całość tegorocznej akcji edukacyjno-promocyjnej zakończono wspólnym posiłkiem przy ognisku.

 

To może Cię także zainteresować:
Zabezpieczono nielegalny tytoń i wyroby alkoholowe
Forum Sołtysów Powiatu Złotowskiego
Strażacy podsumowali 2017 rok

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.pila.lasy.gov.pl / J. Fruziński | foto: J. Fruziński

Komentarze