Rozpoczęły się żniwa, rozpoczęły się pożary pól

04.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #ogień   #pożar   #pole   #zboże   #złotów   

03.07.2018 r. Pomiędzy godziną 16.00 a 17.00 do SKKP Złotów wpłynęły dwa zgłoszenia o pożarach upraw rolnych. Pierwsze dotyczyło pożaru zboża na pniu pomiędzy Józefowem a Kiełpinem, natomiast drugie związane było z pożarem słomy oraz zboża na pniu w obrębie miejscowości Skic. Oba zdarzenia w granicach administracyjnych gminy Złotów.

 

W pierwszym zdarzeniu działania strażaków prowadzone były na powierzchni ok 8 hektarów i dotyczyły uprawy jęczmienia, natomiast w drugim przypadku pożarem objęty był areał rolny o łącznej powierzchni okolo 20 hektarów w końcowej fazie prowadzonych działań. W drugim pożarze spaleniu uległo około 19 hektarów słomy po kombajnie i około 2 hektarów zboża na pniu.

Również w obu przypadkach zagrożenie pożarem występowało dla pobliskich zabudowań gospodarskich oraz lasu.

Pierwsze działania skupiły się na obronie zagrożonych obiektów, budynków i lasu, w miarę dojazdu kolejnych sił główne działania ukierunkowano na likwidację największych ognisk pożaru. Ostatnim etapem działań straży było dogaszenie, a w efekcie całkowita likwidacja pożaru. Na zakończenie dokonano oborania spalonych areałów celem dodatkowego zabezpieczenia przed ewentualnym ponownym zaistnieniem pożaru.

Łącznie w działaniach brało udział 25 pojazdów straży, 106 strażaków a zdarzenia obsługiwane były przez JRG w Złotowie, JRG nr 2 z Piły oraz ochotnicze straże pożarne z terenu powiatu złotowskiego i pilskiego.

 

To może Cię także zainteresować:
10. urodziny Fundacji Złotowianka
Zlekceważyli przepisy - stracili prawo jazdy
100 krokusów na 100 lecie odzyskania Niepodległości

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie: st. str. Piotr Żurek, Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze