Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych gotowy do pracy

05.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#odpady   #inwestycja   #krajenka   

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ma za zadanie zmniejszenie ilości odpadów komunalnych, podlegających składowaniu, poprzez racjonalizację systemu gospodarki odpadami. Gmina Krajenka, która jest członkiem Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” uczestniczyła w procesie uruchomienia punktu na swoim terenie (wzdłuż drogi w kierunku Augustowa). Ostatnią fazą, która pozwoli Związkowi na otworzenie punktu, była realizacja budowy sieci wodociągowej, do której podłączona zostanie inwestycja. Jak wyjaśnia dyrektor Komunalnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Krajence, Stanisław Zamorski, gmina wybudowała 92 m wodociągu z hydraulicznym zakończeniem. Koszt inwestycji, to ok. 30 tys. zł.

 

Rekultywacja Składowiska Odpadów Komunalnych w Krajence, to koszt 1,4 mln zł. Część środków pochodziła z budżetu Związku Międzygminnego PRGOK, część ze środków, bo 691,4 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Punkt ma zostać oddany do użytku już w kwietniu.


To może Cię także zainteresować:
OSP w Krajence ma 130 lat
Święto Konstytucji 3 Maja w Krajence
Zakończono budowę wiaty rekreacyjnej w Okonku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: krajenka.pl / Agnieszka Mackojć-Barabasz | foto: krajenka.pl

Komentarze