Przerwany rurociąg gazowy i wyciek gazu w Podróżnej

10.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #gaz   #rurociąg   #wyciek   #krajenka   

8 listopada br. w godzinach przedpołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o przerwanym rurociągu gazowym w miejscowości Podróżna w gminie Krajenka.

 

Do zdarzenia zadysponowano jednostki OSP Podróżna, OSP Krajenka oraz dwa zastępy JRG Złotów, powiadomiono Pogotowie Gazowe.

Po dojeździe na miejsce potwierdzono informację o przerwanym rurociągu gazowym tzw. średniego ciśnienia i wycieku gazu do atmosfery, zdarzenie miało miejsce w obrębie pola uprawnego. Do uszkodzenia doszło podczas prac polowych, na miejscu znajdowała się koparko-ładowarka której operator podjął działania w kierunku tymczasowego, prowizorycznego ograniczenia wycieku gazu.

Działania straży w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przystąpiono do zlikwidowania wycieku gazu za pomocą specjalistycznych zacisków.

Wkrótce na miejsce dotarł patrol Pogotowia Gazowego z Piły który przejął miejsce objęte działaniami celem usunięcia powstałych uszkodzeń.

Jako przestrogę należy nadmienić, iż warunki prawne i technologiczne zezwalają na układanie tego typu gazociągów poza terenem zabudowanym na głębokości już ok 70 cm.

 

To może Cię także zainteresować:
Jechał ponad 100 km/h - stracił uprawnienia do kierowania
Strażacy podsumowali 2017 rok
Pożar mieszkania w Skokach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / tekst: st.str. Piotr Żurek foto: KP PSP Złotów

Komentarze