Przed wakacjami - warto wiedzieć

19.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #wakacje   #bezpieczeństwo   #złotów   

Już niedługo rozpoczną się wakacje, a więc czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Jednak bez względu na to jak i gdzie mamy zamiar je spędzić warto zrobić wszystko, aby były one przede wszystkim bezpieczne. W związku z zakończeniem roku szkolnego policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą uwrażliwiając ich na zagrożenia z jakimi mogą się zetknąć podczas wypoczynku. Zanim jednak nastaną, musi nastąpić zakończenie roku szkolnego. Aby ten dzień upłynął w spokoju, złotowska Policja prowadzić będzie wzmożone działania pod hasłem „NIELAT”.

 

Funkcjonariusze będą pilnowali między innymi, by nie doszło do łamania prawa, dewastacji mienia czy spożywania alkoholu przez nieletnich. Ponadto będą kontrolowali placówki handlowe pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim. Złotowscy mundurowi będą reagować, na każdą sytuację mogącą naruszyć dobro małoletniego. Ci, którzy wejdą w konflikt w prawem, muszą liczyć się oczywiście z konsekwencjami prawnymi.

Zbliżający się sezon letni poprzedzony został szeregiem działań mających na celu zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Kontrole autokarów przewożących dzieci i urlopowiczów, sprawdzenia miejsc zakwaterowania kolonistów, kontrole kąpielisk, to najważniejsze zadania dla złotowskich policjantów na najbliższe dwa miesiące w związku z zabezpieczeniem sezonu letniego 2017.

W okresie wakacyjnym jak co roku nasila się ruch związany z przemieszczaniem się samochodami do i z miejscowości wypoczynkowych w całym kraju. Dochodzi wtedy do zdarzeń nierzadko tragicznych w skutkach.

Złotowscy funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, jednak żadna ilość policyjnych patroli nie zastąpi zdrowego rozsądku kierowców. Dlatego pamiętajmy, że warto zwolnić, zapomnieć o brawurze i cieszyć się wakacjami, na które bezpiecznie dojedziemy. Reagujmy również na zachowania innych uczestników ruchu, gdy podejrzewamy, że są pod wpływem alkoholu, bo to również oni w wielu przypadkach są sprawcami tragedii.

Istotną kwestią w okresie wakacyjnym jest także zabezpieczenie własnego mienia, zwłaszcza podczas wyjazdów urlopowych, kiedy to nasz dobytek pozostaje bez naszego osobistego nadzoru na wiele dni. Nie zapominajmy, że okres wakacyjny dla zwykłych obywateli jest okresem wzmożonej pracy dla przestępców. Wysokie temperatury, a co za tym idzie lekka odzież umożliwiająca łatwe zlokalizowanie naszego portfela, dokumentów, telefonu czy innych cennych rzeczy ułatwiają pracę kieszonkowcom, którzy wykorzystają każdą okazję aby się szybko wzbogacić naszym kosztem.

Jednak pomimo zagrożeń z jakimi możemy spotkać się w okresie wakacyjnym, zachowanie kilku podstawowych, zdroworozsądkowych zasad pozwoli nam spędzić urlop bezpiecznie, spokojnie i bez przykrych niespodzianek, a nasze dzieci z nową energią wrócą we wrześniu do swoich szkół i codziennych obowiązków.

 

To może Cię także zainteresować:
Seria wypadków drogowych w powiecie złotowskim
Złoty Herb 2017
Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: zlotow.policja.gov.pl | foto: zlotow.policja.gov.pl

Komentarze