Pożary upraw rolnych

11.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #zboże   #uprawa   #pole   #kombajn   #powiat złotowski   #lipka   #jastrowie   #złotów   

W pierwszej dekadzie sierpnia na terenie powiatu złotowskiego doszło do kilku pożarów upraw rolnych oraz maszyn rolniczych w związku z prowadzonymi pracami w okresie żniwnym.

 

07.08. pożar zboża w m. Łąkie, spaleniu uległo ok. 1,5 ha pszenicy na pniu, w działaniach zaangażowane były dwa zastępy PSP oraz cztery jednostki OSP, łącznie 30 strażaków.

08.08. pożar grochu w m. Łąkie, spaleniu uległo ok. 10 ha grochu pastewnego na pniu, w działaniach zaangażowanych było 5 zastępów PSP w tym grupa operacyjna KP PSP oraz sześć jednostek OSP, łącznie 61 strażaków.

08.08. pożar zboża, m. Sypniewo, spaleniu uległo ok. 0,5 ha żyta na pniu, w działaniach zaangażowane był trzy jednostki OSP, łącznie 18 strażaków.

09.08 pożar kombajnu zbożowego, m. Radawnica, uszkodzeniu uległa komora silnika kombajnu, w działaniach zaangażowany był jeden zastęp PSP oraz jedna jednostka OSP, łącznie 11 strażaków.

Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych, które również wpływają na przebieg prowadzonych prac polowych w okresie żniwnym, Komenda Powiatowa PSP w Złotowie apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w zakresie bezpieczeństwa pożarowego jak również podczas prowadzenia wszelkiego rodzaju prac polowych, w celu zapobiegania wypadkom w rolnictwie.

 

To może Cię także zainteresować:
II Złoty Bieg w ramach 26. Finału WOŚP
Policjanci podsumowali 2017 rok
Spotkanie emerytów i rencistów pożarnictwa

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Sporządził: mł. kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia: KP PSP w Złotowie

Komentarze