Pożar w obiekcie magazynowo-produkcyjnym w Jastrowiu

19.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #jastrowie   

16 stycznia 2019 r. o godz. 14.47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku produkcyjno-magazynowego w jednym z zakładów przetwórstwa spożywczego w Jastrowiu.

 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano niezwłocznie zastępy ze złotowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej w tym grupę operacyjną Komendanta Powiatowego, równolegle pojazdy ratowniczo-gaśnicze i specjalne z dziewięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu a także specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego KP PSP z Piły. 

Przeprowadzone rozpoznanie potwierdziło, że pożar obejmuje pomieszczenia magazynowe zlokalizowane wewnątrz kompleksu magazynowo - produkcyjnego i istniało zagrożenie dla całego obiektu wraz z instalacją technologiczną i liniami produkcyjnymi. 

Przeprowadzono natarcie wewnętrzne na zlokalizowane pomieszczenia objęte ogniem, pożar zostaje zlokalizowany i ugaszony. 

Instalacja chłodnicza była na bieżąco monitorowana przez zakładowe służby techniczne i gotowe do działań siły grupy specjalistycznej PSP – potwierdzono brak niekontrolowanej emisji gazu do otoczenia, co stanowiłoby potencjalnie dodatkowe zagrożenie dla ratowników i bezpośredniego otoczenia zakładu. 

Całość prowadzonych działań ratowniczych koordynowała grupa operacyjna KP PSP pod nadzorem Komendanta Powiatowego st. kpt. Jarosław Kołaka. 

Okoliczności i przyczyny powstania pożaru ustala Policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa pod nadzorem Prokuratury. 

 Łącznie w trwających blisko 5 godzin działaniach zaangażowanych było 69 strażaków z KP PSP Złotów, KP PSP Piła oraz jednostek OSP Jastrowie, OSP Sypniewo, OSP Okonek, OSP Tarnówka, OSP Osówka, OSP Święta, OSP Krajenka, OSP Zakrzewo i OSP Złotów.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech pojazdów pod Krajenką
Wypadek na DW188 kierunek Zakrzewo
Wypadek na osiedlowym skrzyżowaniu w Złotowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak Zdjęcia KP PSP Złotów

Komentarze