Pożar w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Jastrowiu

06.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #jastrowie   

5 maja br. kilkanaście minut po godzinie dziewiętnastej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Jastrowiu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano niezwłocznie zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Jastrowie.

 

Po dojeździe i rozpoznaniu potwierdzono, iż pożar zaistniał w jednym z pomieszczeń na piętrze obiektu a wychowankowie oraz personel ośrodka samodzielnie opuścili zagrożony budynek przed przybyciem straży. 

Działania gaśnicze poprzedzone zostały zabezpieczeniem miejsca zdarzenia poprzez odłączenie zasilania energetycznego oraz zamknięcie głównego zaworu gazowego w budynku. Następnie wprowadzono strażaków z linią gaśniczą którzy dotarli do źródła pożaru, okazał się nim płonący fotel w pomieszczeniu świetlicy. Rota podjęła bezpośrednie działania gaśnicze i wkrótce pożar został zlikwidowany. Działania straży wiązały się ze znacznymi utrudnieniami generowanymi m.in. poprzez silne zadymienie w budynku które jest charakterystyczne dla pożarów zwłaszcza tapicerowanych elementów umeblowania pomieszczeń. Pomimo pozornie niewielkich rozmiarów pożaru straty jakie wynikneły na skutek jego powstania są spore, zniszczenie wnętrza świetlicy czy znaczne okopcenie ścian wewnątrz całego budynku to tylko te najbardziej widoczne. 

W trwających ponad dwie godziny działaniach ratowniczych zaangażowanych było łącznie 20 strażaków w tym członkowie OSP Jastrowie i OSP Sypniewo.


To może Cię także zainteresować:
Pożar kotłowni i dachu przy zakładzie produkcyjnym
OSP w Krajence ma 130 lat
Kolizja na łuku DK11 w Lotyniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: pspzlotow.fundata.pl / Opracowanie: st.str. Piotr Żurek Zdjęcia: KP PSP Złotów

Komentarze