Pożar w Drożyskach Wielkich

26.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #zakrzewo   

24 lutego 2021r. po godzinie 13.00 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Drożyska Wielkie gmina Zakrzewo.

 

Na miejsce zadysponowane zostały niezwłocznie zastępy z najbliższej jednostki ochotniczej straży pożarnej w Zakrzewie oraz z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa wraz z grupą operacyjną komendanta powiatowego PSP.

Po dojeździe potwierdzono rozwinięty pożar w jednym z pomieszczeń mieszkalnych bezpośrednio na parterze budynku. Lokatorka wraz z dwójką małoletnich dzieci ewakuowała się samodzielnie. Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń.

Przybyłe zastępy straży pożarnej rozpoczęły działania gaśnicze, które ograniczyły rozwój pożaru i następnie doprowadziły do całkowitego ugaszenia. W wyniku pożaru zniszczeniu wraz z wyposażeniem mieszkalno użytkowym uległo jedno pomieszczenie, pozostałe na skutek oddziaływania dymów pożarowych i temperatury także nie nadają się do dalszego użytkowania.

Doraźnie lokum zastępcze zostało zabezpieczone dla pogorzelców przez najbliższą rodzinę a pomoc zadeklarowały także lokalne władze samorządowe gminy Zakrzewo i sołectwa Drożyska Wielkie.

W tym miejscu strażacy ponawiają apel, pomimo nadchodzącego okresu wiosennego, proszą o bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad w zakresie bezpiecznej eksploatacji różnorakich urządzeń grzewczych, zarówno tych opalanych paliwem stałym, gazowym czy innych zasilanych z sieci energetycznej.

 

To może Cię także zainteresować:
Ćwiczenia na zamarzniętym jeziorze
Groźny wypadek na moście
Pożar przewodu kominowego w Tarnówce

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Złotowie / Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak

Komentarze