Pożar przewodu kominowego w Tarnówce

16.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #komin   #tarnówka   

16 lutego 2021 roku kilka minut po godzinie dwudziestej trzeciej w miejscowości Tarnówka w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru przewodu kominowego.

 

Do działań skierowano miejscowe zastępy OSP w Tarnówce i Osówce oraz dwa pojazdy z JRG w Złotowie. W chwili przyjazdu służb w przewodzie kominowym przebiegał proces palenia się nagromadzonych produktów spalania od pieca centralnego ogrzewania na paliwo stałe. Przystąpiono do wygaszenia ognia w piecu, dotarcia do korony komina przy użyciu wysięgnika koszowego i ugaszenia ognia w przewodzie dymowym.

Po wykonanych czynnościach gaśniczych dokonano udrożnienia komina i przekazano właścicielowi w celu wykonania pozostałych czynności związanych z ponownym przywróceniem przewodu kominowego do jego użytkowania przez służby kominiarskie.

Działania strażaków trwały niespełna dwie godziny.

 

To może Cię także zainteresować:
Pożar w Drożyskach Wielkich
Ćwiczenia na zamarzniętym jeziorze
Groźny wypadek na moście

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Złotowie / Opracowanie: st. asp. Kazimierz Wiebskowski

Komentarze